Важливо

Рецепт від Марка

Минулого тижня в залі для науковців бібліотеки КДПУ ім. В. Винниченка відбулася презентація нової книги відомого професора-літературознавця цього ВНЗ Василя Марка.

У залі зібралися учні професора, його колеги, аспіранти, студенти, щоб привітати автора і себе з черговою «дитиною» – мудрою книгою «Аналіз художнього твору». Вона вийшла у видавництві «Академія» і має формат навчального посібника, рекомендованого Міністерством освіти і науки для студентів вишів.

У посібнику зібрано і узагальнено напрацювання кількох десятиліть роботи науковця. Перший розділ містить ґрунтовну теоретико-літературну базу, що озброює читача необхідним інструментарієм для розуміння таїни художнього слова. Три наступних розділи пропонують зразки аналізу більше сорока конкретних літературних творів, згрупованих за родами – «Художній світ лірики та ліро-епосу», «Грані епічного слова» та «На перехресті слова і дії».

Книга стане в нагоді всім, хто захоплюється літературою, читає її для себе чи викладає учням. Адже автор постає досвідченим провідником у світі художнього слова, ділиться своїми осяяннями і відкриттями. За його допомоги читач порине у таємничий світ лірики Т. Шевченка та І. Франка, П. Тичини і Л. Костенко, В. Симоненка і В. Стуса та багатьох інших. Зануриться в глибини підтексту прози М. Коцюбинського і В. Стефаника, М. Хвильового і О. Довженка, О. Гончара і Гр. Тютюнника та ін. Наблизиться до розуміння літератури, що пишеться для театральної сцени на зразках творчості І. Тобілевича, Лесі Українки, В. Винниченка.

Наприкінці зустрічі слово узяв сам професор Марко, який щиро подякував усім за таку увагу до його праці, поділився деяким своїми знахідками і розкрив секрети своєї творчої лабораторії: «Звертайтеся до художнього тексту, лишайтеся з ним сам-на-сам, і тоді вам відкриється ключ до таїни слова».

Олександр Ратушняк

Поширити:

Залишити коментар:

коментар