Важливо

На Світловодських маршрутників очікує крах?

7 листопада на чергове засідання Громадської ради при Світловодському міськвиконкомі особисто із облцентру прибув директор департаменту інфраструктури Кіровоградської облдержадміністрації Володимир Тоцький.

Адже питання, яке порушили громадські активісти торкалося пасажирських автоперевезень у Світловодську – одна із сфер компетенції даного департаменту. Найгострішим виявилось питання щодо пільгових перевезень.

Коли чиновник довідався, що у Світловодську курсують так звані пільгові автобуси, а на інших пільговиків возять в обмеженій кількості (не більше двох), від його поміркованої тональності не лишилося й сліду.

— Майте на увазі, — наголосив він, звертаючись до присутніх на засіданні представників міської влади і міських перевізників, — ані голова ОДА, ані його департамент безпосередньо не допустять порушення чинного законодавства, де чітко перелічені пільгові категорії громадян, які мають право на пільговий проїзд без жодних кількісних обмежень.

Так, як це зроблено вже в облцентрі, де пільговики без цих обмежень їздять не лише містом, а й у села Кіровоградського району. І жоден тамтешній перевізник не розорився і не відмовився від перевезень. На випадок, якщо дискримінації пільговиків за кількісною ознакою не буде покладено негайно край у Світловодську, він повідомив телефонний номер свого департаменту з проханням до присутніх телефонувати йому безпосередньо. Покарання, запевнив Тоцький, буде жорстким і невідворотнім – аж до позбавлення ліцензій. А стосовно аргументів перевізників про те, що вони возять пільговиків собі на збиток через відсутність належної компенсації за ці самі перевезення з боку держави, зазначив, що це не є приводом для порушення закону. У такому випадку, підказав він, перевізникам і місцевій владі треба тісніше співпрацювати. Наприклад, так, як це робиться в сусідній Олександрії, де, завдяки старанням тамтешнього мера, знайшли можливість компенсувати пільгові перевезення із міського бюджету.

Присутні на засіданні перевізники так і не наважались аж надто заперечувати обласному чиновникові. Зате опісля засідання кулуарно повідомили кореспондентові «Першої електронної», що у разі «безлімітного» перевезення пільговиків містом на них чекає незворотній крах з тієї причини, що тлі загальної кількості населення Світловодська, громадяни, що підпадають під ту чи іншу пільгову категорію, складають 60% (!)…

Завершилось же засідання тим, що директор департаменту інфраструктури пообіцяв властям і перевізникам комплексну перевірку з боку Транінспекції.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар