Важливо

Чи утихомирить Олександр Лебедєв кіровоградських податківців?

Як уже повідомляла Перша електронна газета, у Головному управлінні Міндоходів у Кіровоградській області відбулися кадрові зміни. Територіальне відомство очолив Олександр Лебедєв. До призначення він виконував обов’язки начальника управління Міндоходів у Черкаській області. У Міндоходів сподіваються на нову якість роботи кіровоградських податківців. На нову якість і співпрацю з податківцями сподівається й кіровоградський бізнес.

На які саме проблеми вказують підприємці у стосунках із фіскальними органами?

Податкова звітує про зменшення перевірок малого бізнесу на 93% та бізнесу загалом – втричі. Зокрема на Кіровоградщині, за січень – вересень 2013 року фахівцями органів доходів і зборів області проведено лише 50 планових перевірок юридичних осіб, що в 2,5 разів менше відповідного періоду минулого року. Тоді було перевірено 126 суб‘єктів господарювання – юридичних осіб.

З іншого боку ніхто не скасовував позапланових електронних перевірок, кількість яких збільшилася у 5-10 разів. А це стрес для підприємців. Такі невиїзні позапланові перевірки загрожують фінансовими втратами, гальмуванням господарської діяльності та зіпсованими нервами. Ведучи бізнес, не порушуючи податкового законодавства, сплачуючи податки, бути впевненим, що ваше підприємство не звинуватять в порушенні норм податкового законодавства, на жаль, не можна. Про це говорять і кіровоградські підприємці.

Олександр – бізнесмен з 10-річним стажем: «Тільки за цей рік, окрім планових перевірок податківців, моє підприємство вже перевірили 8 разів – позапланово. Перевірка, як правило, триває 2 тижні. А тепер давайте порахуємо: із 10 місяців цього року – 4 мене перевіряли. Як ви думаєте, чи є у мене час і можливість подбати про розвиток своєї справи? Я вже не кажу про тих, у кого серйозніший бізнес. Там інші цифри. Позапланові перевірки проводять до 20 разів на рік. Ми себе відчуваємо двієчниками на державному іспиті».

Олександр говорить про непрофесіоналізм і упередженість окремих інспекторів, про те, що перевірки можуть виконуватися на замовлення. Податківець завжди правий і навіть тоді, коли він складає неправомірні акти перевірки. «Нас перевіряли без залучення спеціалістів підприємства. Інспекторів не цікавили пояснення і обґрунтування. Чи може у такому випадку складатися акт про перевірку, як такий, що відповідає Податковому кодексу? На жаль, інспектори не понесли жодної відповідальності за свої дії», – обурюється підприємець.

Керівництво держави по-іншому бачить стосунки податківців з бізнесом.

Прем’єр-міністр України Микола Азаров на засіданні Уряду заявив таке:

«За останні роки кількість перевірок скоротилася, але бізнес і досі вважає їх суттєвою перешкодою. Тому кожну перевірку без законних підстав треба розглядати як надзвичайну ситуацію і суворо карати за це її ініціаторів».

До речі, й експерти говорять про непривабливість нашого регіону для розвитку бізнесу. У рейтингу кращих міст для бізнесу, який визначив журнал Forbes, Кіровоград отримав найнижчі позиції: 29 із 32 міст.

Виникає питання: як у таких умовах можна нормально працювати? Тому й не дивно, що у підприємців на нового керівника Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області Олександра Лебедєва великі надії. І Міністр доходів і зборів Олександр Клименко ставить завдання щодо відкритості та поглиблення «дебюрократизації» у податковій сфері: «Я хочу, щоб ви чітко зрозуміли – ми запроваджуємо клієнтоорієнтований підхід, не тому що це модно. А тому що створення комфортних умов для ведення бізнесу – це необхідна умова розвитку економіки».

Такі самі сподівання у бізнесу і на голову облдержадміністрації та депутатів Верховної Ради провладної більшості від Кіровоградщини. Сьогодні вкрай потрібні законопроекти, які б посилили відповідальність податківців за невиконання або неналежне виконання своїх обов’язків.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар