Важливо

То був шматок поролону: розколупану пальцями знам’янську дорогу перевірятимуть

Знам'янська об'їзна дорога

Нещодавно на новозбудованій об’їзній дорозі біля Знам’янки кропивницький журналіст зміг пальцями розколупати покриття. У САД кажуть, що то був не асфальт, а шматок поролону, який потрапив туди випадково. Укравтодор запевняє: це не вплине на міцність дороги. Тим не менш, ділянку перевірять фахівці і, якщо там знайдуть недоліки – підрядник усуватиме їх за свій рахунок.

Загальна протяжність об’їзної дороги становить 6,358 км і вона є частиною автошляху “Знам’янка – Київ”. Кошторисна вартість робіт становить більше 141 мільйона гривень. Будівництво почали в серпні 2011 року, а відкриття відбулося 5 червня, коли на Кіровоградщину приїхав в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак.

Тоді, на новій об’їзній трасі навколо Знам’янки, кропивницький журналіст рукою зміг розколупати отвір в новозбудованому автошляху. Процес він зафіксував на відео.

На це керівник робіт підприємства ТОВ “Ростдорстрой” Микола Удалов заявив, що виявлений недолік не може бути пов’язаний з якістю асфальту.

“Пальцями ви її ніяк не розриєте. Це щебенево-мастична суміш, якість якої – найкраща в Україні”, – повідомив Микола Удалов.

Натомість працівники підрядного підприємства (які не захотіли називати свої імена), оглянувши це місце, розповіли, що розковиряти асфальт вдалося, бо туди потрапив м’який ущільнювач. Подібні шматки матеріалу зустрічали в кузовах машини, яка привозить асфальт і в дорогу він міг потрапити лише звідти. В прес-службі САД в Кіровоградській області також висувають цю версію:

“Це був шматочок поролону. Ймовірно, він туди потрапив з асфальтоукладальника або з машини, яка перевозить асфальт. Цей випадок не впливає на загальні характеритсики щеплення шляху та не впливає на якість асфальту”, – повідомила речниця САД в Кіровоградській області Жанна Петрович.

Знам’янська об’їзна дорога

Як зазначила в коментарі журналісту Першої електронної речниця Укравтодору Оксана Ожигова, працівники Державного контролю якості доріг перевірять нове покриття. Якщо вони знайдуть недоліки – підрядник зобов’язаний буде негайно їх усунути за власний рахунок.

“Спеціалісти вилучають зразки цієї дороги. Перевірка триває не менше 10 діб. Якщо вважатимуть, що рівень асфальту менший норми або якість не відповідає стандартам, то буде складено відповідний акт та переданий підряднику. Недоліки ліквідовуватимуться за рахунок підрядника. Окрім того, протягом 10 років, якщо з’явиться колійність або якісь недоліки – підрядник їх зобов’язаний ліквідувати. Запевняємо, протягом десяти років жодна копійка не буде витрачена з держбюджету на ремонт цієї дороги. Це будуть лише кошти підрядника, який, у разі виявлених недоліків, буде навчений своєю неякісною роботою”, – розповіла Оксана Ожигова.

У прес-службі САД в Кіровоградській області, посилаючись на ДП “Державний контроль якості доріг” попередньо повідомили, що отвір в асфальті не вплине на руйнування шляху. Міцнісні характеристики витримані і розпаду його немає. Спеціалісти розпочали перевірку якості покриття. Взято зразки поблизу місця, де був виявлений недолік, за якими проведуть дослідження.

Знам’янська об’їзна дорога
Про результати перевірки читайте згодом на сайті “Перша електронна газета”.
Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до То був шматок поролону: розколупану пальцями знам’янську дорогу перевірятимуть

  1. Ну так все ок, поролон буде розкладатись довше ніж асфальтоване покриття)

Коментарі заборонені.