Вчені з Кременчука навчилися видобувати газ із синьо-зелених водоростей, якими влітку рясно цвіте Дніпро і приносять дискомфорт мешканцям Світловодська.
Пише 5 канал.
Винахідники впевнені, що технологія може не тільки очистити головну водну артерію країни від забруднення, а й частково вирішити енергетичну проблему.
«Були зібрані зразки біогазу та проведено їхній якісний і кількісний аналіз – у відповідних лабораторіях за допомогою наших колег. І дійсно, результати показали досить високу якість біогазу», – зазначив науковий співробітник Кременчуцького національного університету Сергій Дегтяр.
Крім того, паливо, яке видобувають у такий спосіб не має токсинів, тому ним можна не тільки опалювати будинки, а й готувати їжу.
Це відкриття принесло кременчуцьким вченим перше місце на конкурсі наукових проектів в Австрії. Винаходом вже зацікавилися місцеві чиновники, зараз вони шукають інвесторів, які погодилися б впровадити технології в комунальне господарство міста.
Все это красиво, но как собирать сине-зеленые (цианобактерии). Попытки создать эффективный агрегат для их сбора пока не увенчались успехом!
Технологія лише переробки водоростей, без технології їх збирання і накопичення необхідної маси, – це лише експеримент. Він цікавий, але ще не має практичного значення.