Важливо

Реорганізація Помічнянського депо відкладається

Ольга Ткаченко
Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

Наприкінці квітня Помічна вперше заявила про те, що у їхньому депо планують реорганізацію. “Помічна не виживе без цих податків. Це 1000 робочих місць”, – заявляли мешканці громади, які боролися за своє депо. Майже два місяці офіційний страйковий комітет писав листи у різні інстанції із проханнями допомогти зберегти депо, пояснюючи, що підприємство є бюджетоутворюючим, зокрема, завдяки ПДФО. Нарешті Помічна отримала перемогу у боротьбі за свою громаду – “Укрзалізниця” пішла на зустріч громаді з Кіровоградщини і реорганізація відкладається.

Укрзалізниця мала намір розділити місцеве депо на два відділи і передати підпорядкування Знам’янці та Смілі:

“Стаючи просто цехом іншого підрозділу, ми втрачаємо ПДФО. У нас уже є приклад: наш вокзал закріплений за Знам’янкою і податки людей йдуть туди. А у Помічній ці гроші – бюджетоутворююча частина. А трудовий колектив помічнянського депо налічує 968 осіб. І всі ці кошти підуть у Знам’янку? Там будуть ліхтарі, дороги. І це все пройде мимо нашої громади, тому ми і збурилися”, – розповідав голова профспілкового комітету помічнянського депо Сергій Ващенко.

Із такими словами помічнянці виходили на мітинг, який відбувся на центральній площі громади 6 травня. На міську площу Помічної тоді зібралося близько півтисячі людей, які невдоволені розділенням місцевого депо. Колектив підприємства навіть був готовий розпочинати безстроковий страйк. “На паузу” планували поставити лише вантажні потяги – аби не наражати на небезпеку пасажирів. Тим не менш через Помічну проходить вагоме транспортне сполучення, тож на кону стояли прибутки залізниці.

DSC_0653

У відповіді на офіційний запит Першої електронної газети у ПАТ “Укрзалізниця” відповідали, що “ключовим пріоритетом соціального розвитку товариства є забезпечення покращення якісного складу персоналу, створення кваліфікованого і високопродуктивного згуртованого колективу, здатного своєчасно реагувати на постійно мінливі вимоги ринку, націленого на виконання стратегічних завдань ПАТ “Укрзалізниця”. Та підтверджували плани про реорганізацію депо, проте мова йде про управлінські функції, а значить – напрямок руху податків.

Але найбільше людей турбували надходження, які втратив би бюджет ОТГ через зміну підпорядкування. Тому надсилали листи на різні рівні – усім, хто може допомогти врятувати громаду від втрати податків. Зокрема, звернення надійшло і до народного депутата України Станіслава Березкіна. Народний обранець звернувся до Кабінету Міністрів із депутатським запитом, який було оголошено на засіданні Верховної Ради України 18 травня. Крім того, Станіслав Березкін провів розмову із керівництвом “Укрзалізниці” та посприяв тому, щоб Помічнянське депо обійшла стороною реорганізація. Народний депутат дякує керівництву “Укрзалізниці”, яке пішло на зустріч громаді з Кіровоградщини.

Голова Помічнянької ОТГ Микола Антошик розповів Першій електронній газеті, що, як йому відомо зі слів керівництва Регіональної філії “Одеська залізниця” ПАТ “Укрзалізниця”, реорганізацію депо відклали принаймні до нового року.

Наразі Перша електронна газета очікує відповіді від ПАТ "Укрзалізниця" про актуальний стан справ Помічнянського депо. Продовження історії згодом...
Поширити:

Залишити коментар:

коментар

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*