Воротар “Зірки” Євген Паст встановив клубний рекорд “сухих” матчів

Пропустивши гол у свої ворота у матчі з харківським “Геліосом” голкіпер “Зірки” Євген Паст перервав свою 5-матчеву серію без пропущених голів.

Пропустивши м’яч за 7-ій хвилині матчу в Тернополі від Андрія Шевчука, Євген наступний раз виймав м’яч з сітки воріт 10 травня після удару Віталія Субочева на 22-ій хвилині. З врахуванням компенсованого в кожній грі часу (який відображається в протоколі матчу), страж воріт «Зірки» зберігав недоторканість 587 хвилин (в тому числі 554 хвилини чистого часу).

Загальнокомандний рекорд в національних чемпіонатах був встановлений в 1995 році, коли пара Юрій Овчаров та Юрій Сивуха відстояли 652 хвилини без пропущених м’ячів.

21.04.1995. Житомир. «Хімік» (Житомир) – 1:1 (гол: Сергій Воронежський, 87) – Овчаров Юрій

26.04.1995. Кіровоград. «Хімік» (Сєверодонецьк) – 2:0 – Овчаров Юрій

29.04.1995. Кіровоград. «Металіст» (Харків) – 2:0 – Овчаров Юрій

08.05.1995. Кременчук. «Нафтохімік» (Кременчук) – 1:0 – Овчаров Юрій

14.05.1995. Черкаси. «Дніпро» (Черкаси) – 1:0 – Овчаров Юрій

17.05.1995. Олександрія. «Поліграфтехніка» (Олександрія) – 0:0 – Овчаров Юрій

24.05.1995. Кіровоград. «Кристал» (Чортків) – 3:0 – Овчаров Юрій (Сивуха Юрій, 60)

27.05.1995. «Скала» (Стрий) – 4:0 – Сивуха Юрій

03.06.1995. Мукачеве. «Карпати» (Мукачеве) – 1:1 (гол: Василь Іванович, 20) – Сивуха Юрій

Цікаво, що востаннє на командний рекорд йшли Євген Ширяєв та Павло Поштаренко, які в сезоні 2013/2014 років зберігали свої ворота в недоторканості 486 хвилин (в тому числі 454 хвилини чистого часу).

Враховуючи той фактор, що Овчарова в сезоні 1994/1995 років змінив Сивуха в матчі проти «Кристала», індивідуальний рекорд «Зірки» належав Юрію Овчарову і складав 512 хвилин. Тепер орієнтир для рекорду – час Євгена Паста.

Крім того, третій раз в історії національних чемпіонатів України «Зірка» зупиняється в серії на 7 поспіль перемогах. Першого разу така серія у кіровоградців вдалася в 1994 році, коли «Зірка» стартувала в першій лізі і того ж сезону здобула перемогу і вийшла до вищої ліги. Все це сталося під керівництвом Олександра Іщенка.

20.09.1994. Стрий. «Скала» (Стрий) – 3:0

В 2008-2009 роках команда повторила це досягнення вже під керівництвом Ігоря Жабченка, коли в підсумку здобула перемогу в групі «Б» другої ліги:

17.04.2009. Кіровоград. «Іллічівець-2» (Маріуполь) – 3:0

Цікаво, що за час проведення чемпіонатів СРСР «Зірці» лише двічі вдавалося досягти позначки в 6 ігор.