Важливо

У Кіровограді роздали “степових орлів” (ФОТО)

Ольга Ткаченко
Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

Сьогодні, 8 грудня, Кіровоградському художньо-меморіальному музеї ім. О. Осмьоркіна вручили обласну премію в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства.

Обласна премія в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна заснована Кіровоградською обласною радою в 2005 році на клопотання Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України і встановлюється у трьох номінаціях: «національна традиція», «новітні спрямування», «мистецтвознавство та історія мистецтв».

Не кожного року знаходяться переможці у всіх усталених номінаціях. До прикладу, минулого року було вручено лише одного степового орла – лауреатом «національної традиції» став Анатолій Шаповалов.

Читайте також: У Кіровограді вручили премію імені Осмьоркіна (ФОТО)

Цього року наступником Анатолія Шаповалова став член Національної спілки художників України (м. Кіровоград) Андрій Кадигроб. Кіровоградська обласна організація НСХУ запропонувала до розгляду журі творчі доробки Андрія Кадигроба як такі, що наслідують традиції реалістичної школи сучасного українського живопису.

Андрій Кадигроб заявив про себе у Кіровограді як активний учасник та куратор художніх проектів «Диво-писанка» та «Диво-птах» в рамках Всеукраїнського фестивалю «Парад вишиванок». Окрім того, художник був ініціатором проведення щорічного Великоднього благодійного аукціону творів образотворчого мистецтва.

У номінації “Новітні спрямування” був представлений один учасник, який і отримав премію. Голова правління Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України (м. Кіровоград) Андрій Хворост отримав степового орла за оригінальні творчі доробки, що наслідують нонконформістські форми світогляду в сучасному образотворчому мистецтві Кіровоградщини.

Творчий колектив картинної галереї Петра Оссовського “Світ і Вітчизна” за створення друкованого проекту отримав перемогу у номінації «Мистецтвознавство та історія мистецтв». Команда на чолі з директором Кіровоградського обласного художнього музею Тетяною створив набір листівок “Кіровоградщина очима художників”, до якого увійшли і роботи Олександра Осмьоркіна, безконкурентно перемогла у номінації цьогорічного конкурсу.

Щорічна обласна премія ім. Олександра Осмьоркіна вручається щороку в день народження класика у кіровоградському музеї, який носить його ім’я. Цього року «степового орла» та нагрудні значки “Лауреат обласної премії” врачав голова Кіровоградської обласної ради Олександр  Чорноіваненко.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*