Важливо

У Кіровограді відкриється виставка художника постмодерніста (АНОНС)

Завтра, 8 жовтня, о 12.00 в художньо-меморіальному музеї О. О. Осмьоркіна відбувається відкриття персональної виставки творів відомого кіровоградського митця, члена Національної Спілки художників України – Ігоря Смичека в рамках започаткованого музеєм мистецького проекту серії художніх виставок «Лауреати обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна» та презентація каталогу «Художні лабіринти Ігоря Смичека».

Музейний проект має на меті популяризацію творчості кіровоградських художників – лауреатів премії у номінаціях «національна традиція» та «новітні спрямування» і передбачає влаштування персональних виставок та видання каталогів з мистецтвознавчими статтями про митців та репродукціями їх кращих доробків.

На нинішній виставці представлено понад 30 живописних творів, написаних митцем в останні роки. Розглядаючи його картини, можна рівною мірою говорити, як про фолкмодерн, так і сюрреалістичні та метафізичні прояви в його постмодерністських мистецьких пошуках, в яких значну роль відіграє не скільки знак чи символ, як чуттєва метафора на грані живописного, театрального і літературного обрису.

Смичек Ігор Володимирович народився 24 листопада 1953 року в м. Кіровограді.

Член Спілки художників СРСР (1987), Член Національної Спілки художників України (1994).

Лауреат обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації  «новітні спрямування» (2009).

Закінчив Одеське державне художнє училище ім. М. Грекова (1973), Львівський поліграфічний інститут ім. І. Федорова (Українська академія друку) (1981). Викладачі: В. Овчинников, Ю. Чаришников.

Працює викладачем у Кіровоградській дитячій художній школі ім. О. О. Осмьоркіна.

Графік і живописець. Учасник всесоюзних, всеукраїнських, регіональных, групових і персональних художніх виставок.  

Автор оформлення та ілюстрацій понад 20-и книг. У 1980-х рр. художник плідно співпрацював з видавництвами Кишинева та Львова, де вийшли друком: «Мертві душі» М.Гоголя, «Пеппі Довгапанчоха» А. Ліндгрен, «Золотой луг» М. Пришвіна, «Різнобарвні казки» І. Зієдоніса, «Молдавські народні казки». У кіровоградських видавництвах були видані поетичні збірки «Розуміння історії» В. Шило (1998), «Свято врожаю» В. Могилюка (2004), повість «Перехресні стежки» І. Франка (2000), унікальний альбом з історії театру корифеїв «Театр Марка Кропивницького – минуле і сучасне» (автор – В. Шурапов, 2001).       

Твори зберігаються в фондах Дирекції виставок Міністерства культури України, Кіровоградського обласного художнього музею, художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна, приватних коллекціях.

Композиції відрізняються декоративністю художньої мови та наповнені романтичними настроями.


Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*