Допомога від кропивницьких юристів: як вивезти дитину за кордон

До Кіровоградського місцевого центу з надання БВПД та бюро правової допомоги почастішали звернення громадян з питань порядку вивозу дітей за кордон.

Законом України від 21.01.1994№3857-XII «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України » врегульовано порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в’їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, визначено випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд і встановлено порядок розв’язання спорів у цій сфері.

Відповідно до ст. 2 Закону неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності проїзного документа дитини, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків. При цьому у паспорти батьків з 5-ти річного віку дітей вклеюються фотокартки. Якщо дитина має дійсний проїзний документ або вписана у паспорт одного з батьків, то ним користуються для перетину кордону до моменту закінчення терміну дії документу, але не пізніше 1 квітня 2018 р. Тобто з 2018 року закордонні паспорти для дітей стануть єдиним документом, дійсним для перетину ними кордону. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється дітям від народження, має термін дії 4 роки і в подальшому перевиготовляється.

У п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України зазначено, що виїзд за межі України неповнолітніх громадян України здійснюється за нотаріально посвідченою згодою батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі. Без нотаріально посвідченої згоди одного з батьків можна перетнути кордон:

– якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та відсутній у пункті пропуску;

–  якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин України, що не досяг 16-річного віку, або у проїзному документі дитини є відповідний запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві України за кордоном.

Також, без нотаріально посвідченої згоди одного з батьків можна перетнути кордон у разі пред’явлення документів або їх нотаріально посвідчених копій:

– свідоцтва про смерть другого з батьків;

– рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

– рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім чи недієздатним;

– рішення суду про надання дозволу на виїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

– довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої ст. 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

Для об’єктивного та успішного вирішення питань подібної категорії, відновлення порушених конституційних прав і свобод, рекомендуємо звертатися до наших спеціалістів, які завжди готові надати Вам правову допомогу.

До Кіровоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  можна звернутися за адресою: м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка (Дворцова), 64/53.

Режим роботи: понеділок-п’ятниця з 8:00 до 17:00 год. Тел.:(095)87-662-33, (0522) 32-08-24.

Email: kirovohrad1.kirovohrad@legalaid.gov.ua

Поширити:

Залишити коментар:

коментар