Важливо

Кіровоградщина розтринькала 33 млн грн на необліковані втрати води

Необліковані втрати води за 9 місяців поточного року дорівнюють 33 млн грн. Про це заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко повідомив під час засідання обласного штабу з контролю за станом проходження опалювального сезону – повідомляє сайт КОДА.

За словами заступника голови облдержадміністрації, обласне комунальне виробниче підприємство «Дніпро-Кіровоград» має можливість не лише не підвищувати тарифи на воду, а навіть може знизити їх. Адже у нинішньому тарифі на воду, 30% її вартості становлять планові втрати. Тобто це та вода, що під час доставки до споживачів втрачається безповоротно.

“Зрозуміло, що абсолютно обійтися без технічних втрат неможливо, але з іншого боку, підприємство має вживати невідкладних заходів щодо зменшення цих втрат, аби за них не сплачували споживачі”, – наголосив посадовець.

Сергій Коваленко також повідомив, що окрім планових втрат, «Дніпро-Кіровоград» має також необліковані втрати води, тобто несе збитки, що викликані звичайними необлікованими втратами з боку споживачів, і цифри ці на сьогодні є досить значними. Зокрема, по Кіровограду обсяги таких необлікованих втрат, включаючи внутрішньобудинкові мережі, становлять 14,3%, або суму, що дорівнює 12 млн. грн., а з водовідведенням – 24 млн. грн. Таким чином, майже 50% витрат, що включені у вартість води, припадають на організації і населення.

“Обласний водоканал вже розпочав роботу щодо встановлення антимагнітних наліпок на водяні лічильники. У зв’язку з цим, голова облдержадміністрації неодноразово звертав увагу на те, що сьогодні не «модно» ставити магніти на лічильники, адже існує інше, законне вирішення цього питання. Споживачу лише необхідно написати заяву на отримання житлової субсидії та отримати її”, – відзначив Сергій Коваленко.

Не кращою, як виявляється, є ситуація з необлікованими втратами води в Олександрії, де необліковані втрати складають 9,8%. Таким чином, за 9 місяців поточного року обсяги втраченої в Олександрії води становлять суму у 3,5 млн. грн. По Світловодську ця сума становить майже 1,3 млн. грн., або 10,1% спожитої води. Але лідерство по необлікованим втратам води серед міст області на сьогодні утримує Знам’янка – 26,9% на суму 3,7 млн. грн.

– Таким чином, додатково до 30% технічних втрат, що автоматично включені до існуючого тарифу, по Кіровограду, Світловодську, Олександрії та Знам’янці необліковані втрати за 9 місяців поточного року складають в середньому 14%, а це чимала сума – 33,4 млн. грн., – констатував Сергій Коваленко.

Враховуючи вищезазначене, посадовець наголосив на необхідності відпрацювати дієві механізми щодо запобігання несанкціонованим втратам води. – Лише знявши проблему недооблікування спожитої води, ми зможемо забезпечити умови для реального зниження тарифів на воду, щонайменше на 14%, – підкреслив заступник голови облдержадміністрації.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*