Важливо

Документальний фільм про Героя Небесної Сотні Віктора Чміленка покаже Перший національний

Ольга Ткаченко
Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

У понеділок, 20 лютого, в ефір телеканалу “UA:Перший” вийде документальний фільм “Чміль” про Героя Небесної Сотні, Героя України, бобринецького фермера Віктора Чміленка.

Віктор Чміленко – громадський активіст, фермер, батько. Учасник “Помаранчевої революції” та Революції Гідності, ініціатор акцій протесту проти зняття мораторію на продаж землі, учасник Автомайдану. 20 лютого 2014 року Віктор Чміленко загинув на Майдані від кулі снайпера.

Фільм “Чміль” знятий кропивницьким журналістом Ігорем Токарем спільно з побратимом Віктора Чміленка Олексієм Цокаловим.

Трансляцію фільму заплановано на 17:00. Перед показом, о 16:40, Ігор Токар виступить гостем програми “Перша студія”.

У фільмі «Чміль» розповідається історія Героя України – Віктора Чміленка. Автори фільму журналіст Ігор Токар та відомий громадський діяч Олексій Цокалов. У стрічці використано музику відомих українських гуртів «Вій» та «Кому Вниз».

Віктор Чміленко у фільмі оживає зі спогадів людей, які його любили, які з ним товаришували, які знали його всього лише день. Крізь призму їхніх спогадів перед глядачами постає прекрасна людина – смілива, відважна, відверта, чесна.

Після перезентації фільму “Чміль” вдалося зібрати майже 8 тис. грн на придбання нових табличок, що будуть встановлені на будинках по вулиці Віктора Чміленка (колишня Дзержинського).

Віктор Чміленко загинув 20 лютого 2014-го від кулі снайпера. В нього не було ні зброї, ні обладунків – він біг з помаранчевими ношами рятувати побратима.

22 лютого у обласному центрі попрощалися із Героєм-земляком.

19 лютого наступного року у Кропивницькому відкрили меморіальну дошку на честь славного воїна Небесної Сотні Віктора Чміленка.

Відтоді рідні намагалися знайти його каску, але марно. Знайшлася вона випадково. Увесь цей час каска була за оберіг у бійця-добровольця із Закарпаття Олексія Пацюка.

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності звання Герой України з удостоєнням ордену «Золота Зірка» (посмертно) присвоєно уродженцю Бобринця Віктору Чміленку.

Діти Віктора Чміленка: «Героєм батько був для нас завжди…»

Про кіровоградського документаліста і його творіння

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*