Важливо

У Кропивницькому людей з інвалідністю закликають говорити про порушення їхніх прав

Володимир Дедей
Пишу про те, що справді хвилює містян.
Контакт: Facebook

У Кропивницькому активісти розпочали опитування серед людей з інвалідністю, аби знати: чи порушуються їхні права та чи не відчувають вони дискримінації. Ініціаторами опитування – Кіровоградська обласна громадська організація матерів дітей-інвалідів та інвалідів «Серце матері».

Громадські активісти закликають людей з інвалідністю не мовчати, а відкрито заявляти про випадки, де порушуються їхні права. Для цього розроблено онлайн-анкету, в якій потрібно відповісти на кілька питань: чи відчуваєте ви дискримінацію, чи порушувалися останнім часом ваші права, чи зверталися ви до влади з проханням посприяти у вирішенні проблеми, що потрібно змінити, щоб люди не відчували дискримінацію та інші. Онлайн-анкету може заповнити і пересічний містянин, який був свідком порушення прав людей з інвалідністю.

Активісти планують також провести письмове опитування серед батьків дітей з інвалідністю, аби також знати, де потерпають діти, де вони стикаються з бар’єрами.

“Ми уважно будемо вивчати всі отримані відповіді. Це дасть нам можливість визначити, де найбільше порушуються права людей з інвалідністю, які саме права. У подальшому ми будемо працювати над їх вирішенням, щоб люди з інвалідністю не відчували у житті «бар’єрів”, – розповідає керівник ГО «Серце матері» Людмила Шукрута.

Опитування триватиме протягом лютого і березня. Будуть підбиватися проміжні результати, які також озвучуватимуться публічно. Поки організатори закликають не мовчати, а відкрито говорити про свої права.

Для цього варто заповнити онлайн-анкету за посиланням.

Отримані результати опитування буде використано для поліпшення ситуації через роботу з владою.

Опитування проходить в рамках проекту «Протидій дискримінації. Захист та просування прав людей з інвалідністю» в рамках другого конкурсу малих грантів «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні».

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*