Важливо

На Кіровоградщині з’явиться гігантський горіховий сад

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram
фото zapitay.com.ua

Найбільший на Кіровоградщині горіховий сад невдовзі може з’явитися в селі Войнівка Олександрійського району.

Його посадку навесні хоче здійснити місцеве агрогосподарство йдеться у блозі Наталії Луценко.

Як розповідає керівник підприємства Костянтин Лазаренко, наразі вони знайшли інвесторів, які готові профінансувати дану агроініціативу. Поки ж займаються виготовленням необхідної документації. Очікують друге рішення сесії Войнівської сільради.

А після підписання договору оренди на землю, мають намір викорчувати старі дерева на площі в 42 га і одразу в два етапи засадити там горіх. З розрахунку 200 молоденьких саджанців на один гектар.

Більше того, є домовленість зі спеціалізованою компанією про закупівлю саджанців горіха сорту «Костюженський» та «Великан», які найбільш підходящі до наших погодно-кліматичних умов.

У якості експерименту навесні 2015-го на території підпрємства у Войнівці було висаджено 850 горіхів на площі в 5 га. Свій внесок у розвиток садівництва зробила і вся родина Лазаренків (на фото зокрема сам Костянтин і його донечка Аліса), яка долучилася до посадки молоденьких саджанців. За цей час деревця вже добре попідростали, а за 2-3 роки почнуть плодоносити.

Додамо, що по суті, горіх виявляється чи не найідеальним деревом. Росте не вище 3-4 метрів, не вибагливий до клімату і швидко плодоносить. Тож робити ставки на його вирощування дуже слушна справа. Хоча в Україні на даний продукт, мало хто звертає уваги. Тим не менш, у Європі він за якістю та вживаністю доволі популярний і навіть делікатесний.

Можливо враховуючи попит, найбільшу плантацію горіхів торік заклали на Рівненщині, а тепер така ж з’явиться і в нас.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до На Кіровоградщині з’явиться гігантський горіховий сад

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*