Важливо

На Кіровоградщині припинили діяльність міжрегіонального конвертаційного центру з обігом коштів у 200 млн грн на рік

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram

Прокуратурою Кіровоградщини спільно з Головним управлінням Державної фіскальної служби у Кіровоградській області та Управлінням Служби безпеки України в Кіровоградській області припинено діяльність конвертаційного центру, який завдав мільйонні збитки державному бюджету.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією прес-служби прокуратури Кіровоградської області.

У рамках кримінального провадження, зареєстрованого за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах), ч. 1 ст. 205 (фіктивне підприємництво) Кримінального кодексу України встановлено, що угрупування діяло на території Кіровоградської, Київської та інших областей.

Діяльність 8 членів групи була спрямована на ухилення від оподаткування та переведення коштів у готівку. Такі незаконні дії полягали в отриманні на рахунки підконтрольних їм суб’єктів господарювання коштів від суб’єктів господарювання, як платників, так і не платників ПДВ, та у подальшому переведенню їх у готівку. Упродовж року таким чином було прокронвертовано більше 200 млн грн, чим завдано мільйонні збитки державному бюджету.

Наразі діяльність конвертаційного центру припинена. Прокуратурою проведено ряд санкціонованих обшуків за місцем проживання фігурантів кримінального провадження та місцем знаходження суб’єктів незаконної господарської діяльності. За їх результатами виявлено грошові кошти в національній валюті на загальну суму близько 350 тис грн, 21 печатку фіктивних підприємств, фінансову та бухгалтерську документацію, комп’ютерну техніку, пластикові банківські картки, розрахункові та чекові книжки, накопичувачі пам’яті, чорнові записи та ін.

Одне із затримань слідчі прокуратури, СБУ та ДФС проводили учора, 9 серпня, біля так званого “полтавського ринку”. Біля автомобіля BMW з іноземними номерами працювали оперативники, на капоті машини були розкладені пачки з 500-гривневими купюрами, накопичувачі пам’яті, розрахункові та чекові книжки та мобілний телефон.

Досудове розслідування триває.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*