Важливо

До назви Єлисаветград назавжди прикріплена примара імператриці – доктор історичних наук (ВІДЕО)

Доктор історичних наук Василь Орлик зізнався, що назву Єлисаветград завжди буде переслідувати примара імператриці.

Василь Орлик заперечує причетність цариці Єлисавети до історичної назви Кіровограда. Водночас науковець зазначає: “До назви Єлисавєтград назавжди прикріплена примара імператриці”.

“Завжди знаходилися і знайдуться вірнопіддані “руского міра”, яких ця назва буде надихати на створення і пропагування культу імператриці, будуть видумуватися нові й пригадуватимуться старі легенди та перекази про її причетність до нашого міста”, – коментує відео голова Кіровоградського обласного товариства “Просвіта” Олександр Ратушняк.

Виступ історика коментує відомий в області історик-краєзнавець Юрій Матівос:

“Єлисаветинці” запустили у ефір свою чергову качку щодо перейменування Кіровограда у особі такого собі доктора історичних наук Василя Орлика. Він, виявляється, вивчав документи фортеці у бібліотеці АН на Володимирівській у Києві і знайшов у них записи про “святість” Єлисаветграда і назви міста у цілому. Не знаю віку п. Орлика, але судячи із зовнішнього вигляду, він ходив у початкові класи, коли я у тій самій бібліотеці вивчав ті самі документи. І не тільки я – науковці трохи вищого від вас рівня. Якби там, Ваша милість, був хоча б натяк на те, що ви морозите, то ніхто цю тему сьогодні не обговорював би. Пан Орлик називає нас “політичними спекулянтами”. Вибачте, панове, спекуляціями, тільки не політичними, а лженауковими, займаєтеся ви,Орлику, названий вами заступник директора Інституту історії АН Г. Боряк і оті, що сидять з вами поряд. У мене є письмові “перли” Боряка, надіслані ідеологам МосковськогоПатріархату у Кіровограді і окремим депутатам міської ради. Вас, певне, наділили ними теж. Ви з ними дуєте в одну дудку. Не ганьбіть високого звання ІСТОРИКА, якщо ви справді він. Ви гірше політичних спекулянтів, більше скидаєтеся на кон’юктурників, яких ті ж спекулянти використовують у своїх цілях”.


Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*