Важливо

До нового парламенту Канади увійшло 10 українців

Понад 10 депутатів українського походження пройшли до парламенту Канади від Ліберальної партії.

Про це повідомляє Медіапортал української діаспори із посиланням на “Радіо Свобода“.

Серед політиків – Христя Фріланд, Борис Вжесневський, Юлія Джерович, Кайл Пітерсон, Террі (Тарас) Дугіт та інші.

Більшість із них балотувались на виборчих округах у провінціях Онтаріо, Манітоба та Альберта, де проживає найбільша кількість української діаспори.

Деякі депутати від консерваторів та Нової демократичної партії, які постійно лобіювали інтереси України в парламенті, програли. Серед них Тед Опіц, голова міжпарламентської групи «Україна-Канада», який програв українцю за походженням Борису Вжесневському; Пеггі Неш, кандидат від Нової демократичної партії, яка є активним учасником української громади, та яка у свій час не пропустила жодного зібрання «канадського Євромайдану».

«Як громадянин Канади, який підтримував консерваторів на виборах, я маю певні побоювання стосовно того, як Ліберальна партія буде вести внутрішню політику. Але на міжнародному рівні я певен, що вони будуть й надалі підтримувати Україну, щоб України мала «голосний голос» через Канаду на міжнародній арені. Бо вже близько трьох років Канада працює як лобіст для України. І сам Порошенко не раз наголошував, що українці дуже розраховують на підтримку Канади», – сказав Іван Москалик, віце-президент Канадсько-Української торгової палати (КУТП) зі зв’язків із громадськістю та урядом.

Нагадаємо, у Канаді обіцяють виділити 10 мільйонів доларів на боротьбу з російською пропагандою. 


Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*