Кіровоградські крадії полюють на «ВАЗ», «ЗАЗ» та «Москвич»

Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Згідно аналізу злочинних посягань на авто- мототехніку, основна частина викрадених транспортних засобів становлять автомобілі вітчизняного виробництва. Найбільшою популярністю у злочинців користуються автомобілі «ВАЗ». Також не цураються автомобілів марки «ЗАЗ» та «Москвич».

З метою профілактики та попередження фактів незаконних заволодінь транспортними засобами співробітниками Державтоінспекції постійно проводяться обстеження ремонтних майстерень, автостоянок, гаражних кооперативів, гаражів індивідуальних власників, щоб виявити викрадений автотранспорт та місце його розукомплектування.

Слід зазначити, що захист автомобілів – це особиста справа автовласників. Незаконні заволодіння транспортними засобами найчастіше відбуваються через їхнє недбале ставлення до своєї власності. Досвідченому злочинцю знадобиться лише кілька хвилин, щоб проникнути в автомобіль і завести двигун. Тому, якщо Ви збираєтеся відволіктися на певний час, прийміть всі необхідні міри, щоб, повернувшись, виявили свій автомобіль на попередньому місці, а найкраще — поставте його на стоянку під охороною. Вона є хорошою альтернативою тим автолюбителям, у яких немає гаража і які в нічний час залишають автомобіль поблизу місця помешкання.

Одна із складових надійної гарантії безпеки автомобіля – це установка протиугінної системи. Вона відлякує і молодих, недосвідчених злочинців, і професіоналів, які, перш за все, звернуть увагу на автомобіль, не захищений від викрадення.

Ще один «страшний сон» автомобіліста — виявити, що куплений автомобіль є краденим. У цьому випадку убезпечити себе можна лише ретельною перевіркою як самого авто, так і документів на нього і його попереднього власника. По-перше, якщо вже приїхали купувати автомобіль на авторинок, то там його і купуйте, а не поблизу авторинку, де торгівля, до речі, заборонена.

Будьте дуже обачними, якщо купуєте автомобіль у людини, що експлуатує його за дорученням, і в жодному разі не погоджуйтеся на напівлегальні схеми оформлення купівлі. (На сьогодні таких чимало, і всі вони нібито покликані зменшити витрати на оформлення угоди купівлі-продажу.) Але, навіть якщо нічого підозрілого ви не помічаєте, необхідно провести всебічну ґрунтовну перевірку майбутньої покупки. Радимо купувати автомобіль, уже знятий з реєстрації. По-перше, при знятті з реєстрації авто проходить перевірку, а по-друге, зробити це може лише справжній власник.

Сьогодні багато приватних служб чи посередників також пропонують перевірити автомобіль. Не ризикуйте. По-перше, це коштуватиме вам значно дорожче, по-друге, оперативніше всього бази даних викрадених автомобілів поновлюються тільки в ДАІ, по-третє, не виключається факт змови викрадача з цим «підприємцем». У кінцевому рахунку, приватні структури не несуть відповідальності за правдивість наданої інформації.

Державтоінспекція Кіровоградської області

Поширити:

Залишити коментар:

коментар