Важливо

Кіровоград: журналістів на конференцію «Опозиційного блоку» пускають вибірково

Журналістів видання «Точка ОПОРИ» не пустили на конференції політичної партії «Опозиційний блок», де проходило висування кандидатів по багатомандатному виборчому округу до Кіровоградської обласної ради. Також на конференцію не пустили журналіста місцевого онлайн-видання. Охорона заходу намагалася  завадити проводити журналісту зйомку ззовні. Про це Першій електронній повідомило представництво Громадянської мережі “Опора” у Кіровоградській області.

В суботу, 26 вересня, з 11:00 на території Торгово-промислової палати відбувалася конференція обласної організації політичної партії «Опозиційний блок». Не усі ЗМІ мали однаково вільний доступ на даний захід. Зою Лебідь та Марину Стебу,  журналістів газети «Точка ОПОРИ», засновником якої є Громадянська мережа ОПОРА, не пустили на конференцію, заявивши, що вони не запрошені. Олена Данилишин, яка представилася як кандидат до обласної ради, пояснила, що  «запрошення надсилали усім електронною поштою та телефонували особисто». І що, ймовірно, в деякі ЗМІ запрошення не надійшли.

Натомість опитування серед кіровоградських журналістів у спеціалізованій групі  в соціальній мережі Фейсбук засвідчило, що запрошення електронною поштою або телефонним дзвінком надходило в редакцію обласного телебачення. Також на конференцію потрапили працівники районних друкованих ЗМІ.

Представники «Точки ОПОРИ» дізналися про конференцію партії «Опозиційний блок»  від представників обласної виборчої комісії.

У Кіровограді вже відбулися обласні конференції з висування кандидатів в депутати місцевих рад таких партій як «Аграрна партія», «Самопоміч», «УКРОП», «Блок Петра Порошенка «Солідарність», Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», «Рідне місто», «Наш край», «Відродження», «Громадянська позиція», «Союз лівих сил», Радикальна партія Олега Ляшка. На жодній з названих конференцій не було проблем з доступом журналістів на захід.

Зазначимо, що згідно частини 5 статті 37 Закону України «Про місцеві вибори» політична партія повинна повідомляти про дату, час та місце політичної конференції територіальну виборчу комісію не пізніше ніж за день до дня зборів. Згідно цієї ж статті абзац другий політична партія повинна повідомляти і ЗМІ та визначити порядок акредитації для ЗМІ.

За коментарями звертайтеся:

Патруль Євгеній, координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області

+380994263118

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*