Важливо

Змінив прізвище – зміни і закордонний паспорт

Термін дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон становить 10 років, обмін документа здійснюється по закінченню цього строку. Втім, є низка випадків обміну закордонного паспорта завчасно, зокрема у зв’язку зі зміною прізвища, ім’я та по батькові.  Про це Першу електронну інформує УДМС України в Кіровоградській області.

Прізвище, ім’я або по батькові можуть бути замінені у разі усиновлення, реєстрації шлюбу, його розірвання або визнання недійсним. Після отримання відповідних документів в органах юстиції, особа протягом місяця повинна подати документи на обмін паспорта громадянина України до територіального підрозділу Управління Державної міграційної служби в області за місцем реєстрації.

Обов’язковому обміну підлягає у таких випадках і закордонний паспорт, оскільки відповідно до Цивільного кодексу України визначено, що фізична особа набуває права та обов’язки і здійснює їх виключно під своїм ім’ям. Паспорт для виїзду за кордон згідно постанови Кабінету Міністрів України № 152 вважається недійсним та підлягає знищенню у разі, коли він підлягає обміну у зв’язку зі зміною прізвища, ім’я та по батькові.

Для обміну закордонного паспорта до підрозділів УДМС в області подається паспорт громадянина України та реєстраційний номер облікової картки платника податків на нове прізвище, ім’я та по батькові, також паспорт громадянина України для виїзду за кордон на попереднє прізвище, ім’я або по батькові для знищення.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*