У Кіровограді відкрилася виставка друга Андруховича (ФОТО)

Персональна виставка творів члена Національної спілки художників України Ігоря Смичека до 60-річчя з дня народження відкрилася у Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося вчора, 27 листопада.

Про це Першій електронній повідомили в адміністрації музею.

На виставці експонуються переважно малярські твори художника.

Під час її відкриття до фондів обласного художнього музею Ігор Смичек подарував роботу «Європа» (2013).

[nggallery id=74]

Довідка. Ігор Смичек народився 24 листопада 1953 року в Кіровограді. В 1969 році вступив до Одеського державного художнього училища ім. М.Б. Грекова, яке закінчив у 1973 році (викладач А.Г. Черняєв). В цьому ж році став викладачем Кіровоградської дитячої художньої школи (нині – Кіровоградська дитяча художня школа імені О. Осмьоркіна). З 1974 по 1976 рік служив в лавах Радянської Армії. З 1976 по 1981 рік навчався в Українському поліграфічному інституті ім. І. Федорова у Львові (викладач В.С. Овчинников та Ю.І. Чаришников). У 1982 році відбулась перша виставка графічних творів художника в Кіровограді. З цього ж часу та по теперішній час працює викладачем Кіровоградської дитячої художньої школи. Як талановитий викладач виховав чисельну плеяду здібної молоді. Ігор Володимирович – член Національної спілки художників України та Національної спілки театральних діячів України.

І. Смичек – один з провідних графіків на Кіровоградщині, його творчість багатогранна – від мистецтва книги до монументального та станкового малярства.

У 1980 роках у видавництвах Кишинева та Львова виходили книжки з його оформленням: «Мёртвые души» М. Гоголя, «Пепі Довгапанчоха» А. Ліндгрен, «Золотой луг» М. Пришвіна, «Різнобарвні казки» І. Зієдоніса, «Молдавські народні казки». У кіровоградських видавництвах були видані альбом «Театр Марка Кропивницького – минуле, сучасне» (автор – В. Шурапов, 2001); поетичні збірки «Розуміння історії» В. Шило (1998), «Свято врожаю» В. Могилюка (2004); повість «Перехресні стежки» І. Франка (2000). І. Смичеком створено емблему Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти», ним розроблялось оформлення сцени театру та філармонії.

Роботи художника експонувались на всесоюзних та республіканських художніх виставках, зокрема, на виставках «Львівські художники книги» (м. Львів, 1978), «Від макету до книги» (м. Львів, 1983), на IV Республіканській виставці ілюстрацій та книжкового оформлення «Художник і книга» (м. Київ, 1986), ІІ Всесоюзній виставці книжкової ілюстрації (м. Москва, 1986).

І. Смичек – постійний учасник збірних обласних та міських тематичних виставок. Неодноразово митець експонував свої персональні виставки у м. Кіровограді.

В обласному художньому музеї у жовтні 2002 року була відкрита виставка графічних творів художника, а в грудні 2003 року відкрилась виставка малярських полотен Ігоря Смичека до 50-річчя з дня народження. У 2008 році Ігор Володимирович брав активну участь у створенні портретів видатних земляків для Всеукраїнського музейного проекту «Українці у світі». Проект, заснований за ініціативи Президента України, об’єднує зображення найвидатніших представників української нації та експонується у Центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» в м. Києві. У 2009 році ці роботи були представлені на виставці в обласному художньому музеї до 70-річчя Кіровоградської області.

В останні роки декілька персональних виставок митця було відкрито у Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського: виставка «Інтимні міста» (2011), виставка живопису (2012) та книжкової графіки (2011).

Роботи художника зберігаються в музейних зібраннях України та приватних колекціях України, Росії, Молдови, Болгарії, Німеччини, Ізраїлю, Японії та США.

Нагадаємо, Ігор Смичек відстоює ідею перейменування Кіровограда на Кропивницький. У цьому його підтримав письменник Юрій Андрухович.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар