Важливо

«Ми будемо ефективно протидіяти корупції!» – обіцяють в СБУ (ФОТО)

Нещодавно в усьому світі відзначався День боротьби з корупцією. Як протидіяли корупції на території Кіровоградщини органи СБУ протягом року – розповів заступник начальника управління Служби безпеки України в Кіровоградській області полковник Сергій ЯКОВЕНКО.

– Сергію Анатолійовичу, розуміючи специфіку оприлюднення інформації про роботу спецслужби, все ж хотілося б почути, як боровся у цьому році очолюваний Вами спецпідрозділ з корупціонерами в органах, уповноважених на виконання функцій держави?

– З початку 2014 року за матеріалами спецпідрозділу Управління відкрито 32 кримінальні провадження стосовно посадовців судової влади, співробітників органів внутрішніх справ, підрозділів Державної виконавчої служби, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби, військових підрозділів. У рамках кримінальних проваджень 17 посадовцям оголошено про підозру. За результатами судових розглядів 10 чиновників засуджено до різних термінів позбавлення та обмеження волі.

Розпочато 16 досудових розслідувань за фактами вчинення кримінальних корупційних правопорушень в органах влади та місцевого самоврядування.

За порушення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» складено 26 адміністративних протоколів на посадовців органів влади та місцевого самоврядування, за результатами судового розгляду яких
23 посадовця притягнуто до адміністративної відповідальності.

– Чи багато корупціонерів вдалося виявити у правоохоронних органах?

– Протягом 2014 року в рамках відкритих кримінальних проваджень, повідомлено про підозру 14 співробітникам правоохоронних органів, які вимагали та одержали від місцевих мешканців неправомірну вигоду за непритягнення громадян до кримінальної відповідальності, поліпшення умов відбування покарань, вирішення питань про непозбавлення батьківських прав, розповсюдження порнографічних відеоматеріалів, повернення вилучених автотранспортних засобів та посвідчень водія тощо.

Вручено повідомлення про підозру двом співробітникам міліції, які вимагали від мешканця Кіровограда неправомірну вигоду в розмірі 3 000 доларів США за непритягнення його до кримінальної відповідальності за розповсюдження порнографічних відеоматеріалів та втручання в роботу автоматизованих систем.

Вироком Знам’янського міськрайонного суду до 5 років позбавлення волі засуджено дільничного інспектора міліції Знам’янського міського відділу міліції, який налагодив механізм збуту психотропної речовини (метамфетаміну) через спільника наркозалежним особам м. Знам’янки і Знам’янського району.

– Чи були викриті факти порушення антикорупційного законодавства співробітниками органів судочинства?

– У цьому році, в ході розгляду зібраних спецпідрозділом матеріалів, колегією суддів Вищого спеціалізованого суду України визнано винним колишнього керівника апарату Петрівського районного суду Кіровоградської області, який зловживаючи службовим становищем без відома суддів виносив від їхнього імені та завіряв печаткою, до якої він мав доступ, постанови районного суду про скасування накладених на місцевих мешканців органами ДАІ штрафів за порушення правил дорожнього руху. Вироком суду колишнього посадовця визнано винним та призначено покарання у вигляді обмеження волі строком на 3 роки з позбавленням права обіймати посади, пов’язані із виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських обов’язків строком на 3 роки та призначено штраф у розмірі 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

– А якщо говорити про медицину?

– Дуже вразив один випадок, який стався навесні цього року. У квітні співробітниками спецпідрозділу «на гарячому» затримано лікаря однієї з центральних районних лікарень Кіровоградської області під час передачі йому 2 тисяч гривень за оформлення медичних документів для підтвердження 3 групи інвалідності жінці, батьки якої теж інваліди.

– Чи спостерігаються негативні процеси у сфері земельних відносин?

– Так, ця проблема набуває особливої актуальності. Практика свідчить про поширення в області механізмів заволодіння юридичними і фізичними особами земельними площами сільськогосподарського призначення, несплати орендної плати за використання земельних ресурсів, безсистемної забудови населених пунктів, втягування державних службовців владно-управлінських структур, посадових осіб органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів та суду у корупційну діяльність.

«На гарячому» затримано посадовця Головного управління Держземагенства в області, який вимагав та одержав від голови сільгосппідприємства неправомірну вигоду в розмірі 20 тис. грн. за вирішення питання, пов’язане із приватизацією членами господарства земельних ділянок. У іншому випадку, за безперешкодний обробіток 75 га земель, на які не були оформлені договори оренди, службовець державної інспекції сільського господарства в області вимагав та одержав від голови фермерського господарства неправомірну вигоду у розмірі 5 000 доларів США. На даний момент посадовцям оголошені підозри про скоєння злочинів.

– Сергію Анатолійовичу, а куди можуть звертатися громадяни у разі, якщо вони володіють інформацією про корупційні діяння?

В управлінні Служби безпеки України в Кіровоградській області діє цілодобовий «телефон довіри». Будь-який громадянин має можливість звернутися за номером (0522) 36-13-06 у разі наявності інформації про корупційні діяння та хабарництво з боку держслужбовців та посадовців інших органів, уповноважених на виконання функцій держави.

Ми гарантуємо, що кожне повідомлення буде ретельно розглянуте. У випадку підтвердження викладеної інформації, вживатимуться заходи у відповідності до діючого законодавства. Окрім того, ми налаштовані на прямий діалог з неурядовими організаціями, громадськими активістами з питань протидії корупції, викриття корупційних схем, кадрових призначень. Ми будемо ефективно протидіяти корупції!

Дякуємо прес-сектору управління СБУ в Кіровоградській області, зокрема – Юрію Васютинському, за допомогу в отриманні інформації.

Поширити:

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*