Важливо

Росія відмовляється від грандіозних проектів. Перший пішов

Світлана Листюк
Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія відмовляється від будівництва газопроводу «Південний потік» по дну Чорного моря, оскільки, мовляв, й досі від Болгарії немає дозволу на його будівництво.

Про це він заявив у понеділок в Анкарі на прес-конференції за підсумками переговорів з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом, передає власний кореспондент Укрінформу в РФ.

«З урахуванням того, що ми досі не отримали дозвіл від Болгарії ми вважаємо, що Росія в цих умовах не може продовжувати реалізацію даного проекту (будівництво газопроводу « Південний потік» – ред.). Маю на увазі, що зараз треба виходити на будівництво цієї трубопровідної системи в Чорне море – ми не можемо почати будівництво в море, до тих пір, поки у нас немає дозволу від Болгарії. А почати будівництво в море, підійти до болгарського берега і зупиниться – це просто безглуздо, тому ми змушені будемо переглянути свою участь у цьому проекті », – сказав Путін.

Раніше міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв заявив, що Росія може відмовитися від будівництва «Південний потік» по дну Чорного моря для постачань російського газу європейським споживачам в обхід України.

Він вважає, що у разі відмови Росії від будівництва «Південного потоку», який суперечить нормам ЄС, «Європа повинна взяти на себе ризики порушення гарантій поставок газу».

Нагадаємо, проект будівництва «Південного потоку» був заблокований Єврокомісією.

Одна з головних претензій європейських чиновників до проекту полягає в тому, що згідно з правовими нормами ЄС, постачальник енергоносіїв, в даному випадку – Газпром, не має права контролювати доступ до трубопроводів.

Поширити:

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*