Важливо

Банки самі нараховуватимуть проценти на вклади

Обов’язок із нарахування податку та його сплати до бюджету покладено на податкового агента, тобто особу яка нараховує такий дохід.

Усі фінансові установи, у тому числі банки та кредитні спілки, при нарахуванні процентів виконують роль податкових агентів, при цьому вони зобов’язані самостійно: утримувати з нарахованих доходів податок; перераховувати суми нарахованого (утриманого) з процентів податку на доходи та відображати у формі № 1ДФ загальну суму нарахованих у звітному податковому періоді доходів у вигляді процентів та загальну суму утриманого з них податку – повідомляє Першій електронній Кіровоградська ОДПІ, посилаючись на зміни, внесені Законом України від 04.07.2014 року за № 1588-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів».

З 1 серпня 2014 року під оподаткування підпадають проценти, нараховані на суму поточного або вкладного (депозитного) банківського рахунку. Ставка податку становить 15%, незалежно від суми, яка розміщена на депозиті, тобто нараховані проценти підлягають оподаткуванню за єдиною ставкою.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*