Важливо

Сьогодні Кіровоград попрощався з обласним прокурором

Світлана Листюк
Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Сьогодні, 5 вересня, у Кіровограді відбулася траурна церемонія поховання Володимира Легуна – прокурора Кіровоградської області 1977-1987 р.р., державного радника юстиції 3 класу, Заслуженого юриста України, Почесного працівника прокуратури України, ветерана Великої Вітчизняної війни та ветерана праці органів прокуратури України.

Він пішов у вічність на 92-му році життя. Всього себе Володимир Легун присвятив шляхетній справі служіння Закону, Вітчизні та українському народові.

Керівництво та колектив органів прокуратури, а також члени Кіровоградського обласного осередку Всеукраїнської спілки ветеранів війни та праці органів прокуратури висловлюють щирі співчуття рідним та близьким Володимира Івановича Легуна. Вічна йому пам’ять.

Слово на спомин
Легун персониНародився Володимир Іванович Легун 22 травня 1923 року у м. Новоукраїнці на Кіровоградщині в родині службовця. В 1941 році закінчив з відзнакою середню школу, а 22 червня почалася війна. У липні того ж року добровільно вступив до батальйону по знищенню ворожих парашутних десантів.

У серпні 1942 року закінчив прискорений курс навчання в Омському артилерійсько-мінометному училищі. Одержав військове звання лейтенанта і був направлений на фронт. Брав участь у бойових діях на Волховському, Ленінградському і Прибалтійському фронтах. Був командиром взводу управління, заступником і командиром реактивної батареї «Катюша», а згодом начальником розвідки 29 гвардійського полку реактивної артилерії.

Продовжував службу в 312-му Червонопрапорному орденів Суворова, Кутузова, Богдана Хмельницького та Олександра Невського гвардійському полку. Залишив службу в армії в кінці 1948 року і став працювати в прокуратурі Кіровоградської області.

Майже пів століття працював Володимир Іванович в правозахисному відомстві Кіровоградщини. Пройшов усі щаблі прокурорської служби, від прокурора відділу загального нагляду до керівника прокуратури Кіровоградщини, яку очолював 10 років.

Численні заслуги Володимира Івановича були відзначені нагородами Генерального прокурора України – нагрудними знаками «Почесний працівник прокуратури України», «Ветеран прокуратури України», «Подяка за довготривалу бездоганну службу в органах прокуратури». Крім того, Президентом України Володимиру Івановичу присвоєно державну нагороду – почесне звання «Заслужений юрист України».

За активну участь у ВВВ та вагомий внесок у зміцнення законності і правопорядку у післявоєнні часи нагороджений двома орденами «Вітчизняної війни» II ступеня, орденом «Богдана Хмельницького» III ступеня, орденом «Знак Пошани» та орденом «За заслуги» III ступеня, 22-ма медалями.

Не дивлячись на свій поважний вік Володимир Іванович брав активну участь у житті прокуратури регіону, виконував важливу громадську роботу. А у вільний від громадських навантажень час писав історичні нариси та спогади про будні кіровоградських прокурорів.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*