Важливо

Чому музей Кропивницького не працює у вихідні?

Чому у вихідні дні не працює єдиний у нашому місті музей Марка Кропивницького? У які дні працюють музеї обласного центру? Від чого залежить графік роботи цих закладів?  – розповідає Перша електронна газета.

“Влітку до моєї доньки приїхала подруга. Оскільки у дітей канікули, я вирішила повести їх  у меморіальний музей М. Л. Кропивницького, аби вони більше дізнались про цю історичну постать і чому наше місто названо у його честь. Зателефонувавши працівникам музею, я дізналась, що його графік роботи співпадає з моїм: з понеділка по п’ятницю з 9 ранку до 18 години вечора, а субота та неділя вихідні. На моє питання про те, коли я маю повести дітей у музей, мені коротко відповіли: “Звертайтесь до нашого керівництва”. Обурило те, що меморіальний музей М. Л. Кропивницього – єдиний музей у місті, який не працює у вихідні дні і заради двох людей вони не відчиняються”, – звернулась до Першої електронної жителька Кропивницького Оксана.

Таким чином постає питання: “А для кого працюють музеї?”. Директор музею Наталія Агапєєва розповіла, що графік роботи музею встановлює керівництво на зборах. Працівники беруть до уваги моніторинг, який проводять час від часу:

“Ми відкриваємо музей у вихідні дні, якщо є замовлення. Не відкриваємо, якщо немає. Тому що у нас немає такої великої кількості наукових співробітників, щоб ми могли забезпечити роботу музею без вихідних. Там три робітники: директор і два науковця. Ми робили моніторинг і він показав, що найбільша кількість відвідувань саме у будні дні, коли є студенти та діти. Для двох людей ми також можемо відкрити музей. Треба лише зателефонувати і вам відкриють. Ми колективно розроблюємо графік роботи усіх музеїв. Наприклад, Хутір-Надія працює без вихідних, бо це заповідник, де є природа, дендрологія”.

За даними сайту Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, його філіями є: заповідник-музей “Хутір Надія”, меморіальний музей М.Л. Кропивницького, музей історії українського хеографічного мистецтва, історико-архітектурний заповідник родини Раєвських.

До прикладу Кіровоградський обласний художній музей має інший графік роботи. Про це нам розповіла його директор Тетяна Ткаченко-Суханова:

“Наш музей працює з понеділка по четвер з 9 ранку до 18 години вечора, а у п’ятницю та суботу з 9 до 17 години вечора. У неділю музей зачинено, але ми виходимо на роботу, якщо є замовлення. Згідно з нашим моніторингом, більшість відвідувачів приходять у суботу, а у неділю до нас приїжджають із великими екскурсіями з різних сіл та міст. Графік роботи ми встановлюємо самі, спираючись на рейтинг відвідувань”.

Вже завтра Україна святкуватиме свій 26-й день народження, а із 30 серпня у місті проходитиме Національний мистецький фестиваль “Кропивницький 2017”. Оскільки країна матиме декілька вихідних, жителі та туристи Кропивницького мають змогу відвідати різноманітні музеї, аби збагатити свої знання про історію та культуру. Коли працюють музеї міста, читайте нижче.

Графік роботи музеїв Кропивницького

Кіровоградський обласний краєзнавчий музей:
понеділок: вихідний
вівторок-п’ятниця: 9:00 – 18:00
субота-неділя: 10:00 – 16:00
Адреса: вул. Дворцова, 40.

Заповідник-музей “Хутір-Надія”:
понеділок-п’ятниця: 8:00 – 17:00
субота-неділя: 10:00 – 16:00
Адреса: с. Миколаївка, Кіровоградський район

Меморіальний музей М.Л. Кропивницького:
понеділок-п’ятниця: 9:00 – 18:00
субота-неділя: вихідний
Адреса: вул. М. Кропивницького, 172.

Перший в Україні і єдиний у світі музей історії українського хореографічного мистецтва:
понеділок-п’ятниця: 8:00 – 17:00
субота-неділя: 10:00-16:00
Адреса: с. Миколаївка, Кіровоградський район

Кіровоградський обласний художній музей:
понеділок-четвер: 9:00 – 18:00
п’ятниця-субота: 9:00 – 17:00
неділя: вихідний
Адреса: вул. Велика Перспективна, 60

Художньо-меморіальний музей О.О. Осмьоркіна:
понеділок-субота: 10:00 – 16:00
неділя: вихідний
Адреса: вул. Дворцова, 89, тел. 0522-22-46-95

Кропивницький міський літературно-меморіальний музей І.К. Карпенка-Карого:
понеділок-п’ятниця: 10:00 – 17:00
субота-неділя: вихідний
Адреса: вул. Тобілевича, 16


Летиція Курята
Летиція Курята 12 Articles
Майбутній видавець-журналіст📰 Генератор ідей💡 Книголюб та книгоман📚 Люблю писати рецензії на книжки та екранізації🎬 Життєво-філософський психолог😊

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*