Важливо

30 років тому на Кіровоградщині сталася найбільша залізнична катастрофа ХХ століття – краєзнавець

Кропивницький краєзнавець Юрій Матівос на своїй сторінці у Фейсбук розповів, що 30 років тому на Кіровоградщині сталася найбільша залізнична катастрофа ХХ століття.

“30 років тому, 6 листопада 1986 року о 3 год 2 хв. за московським часом на залізничній станції Користівка, розташованій у селищі Приютівка Олександрійського району Кіровоградської області, сталася найбільша залізнична катастрофа ХХ століття. Пасажирські потяги Кривий Ріг-Київ та Київ-Донецьк внаслідок порушення локомотивною бригадою першого поїзда та чергового станції зіткнулися “лоб в лоб”.

У результаті катастрофи загинули 44 людей, понад 100 поранено. На купу металу перетворився електровоз і кілька вагонів. Про трагедію знало найвужче коло людей. Преса, радіо, телебачення не обмовилася й словом, місцевим жителям було суворо заборонено про криваву подію щось повідомляти. Другого дня мешканців Приютівки, як і інших населених пунктів області і республіки, вивели на святкову демонстрацію з нагоди чергової річниці жовтневої революції у Росії (СРСР). Повторився квітень 1986-го, Чорнобиль. Та трагедія сталася напередодні червоного Першотравня. (тема для досліджень ясновидців)”, – розповідає краєзнавець.


Comments:

Одна відповідь до “30 років тому на Кіровоградщині сталася найбільша залізнична катастрофа ХХ століття – краєзнавець”

  1. Не совсем точно, крупнейшая ж/д катастрофа конца СССР – под Уфой, в 1989году, тогда при взрыве двух пассажирских поездов погибли 575 человек (по другим данным 645), 181 из них — дети, ранены более 600. http://pikabu.ru/story/9_samyikh_strashnyikh_zhd_katastrof_v_sssr_rossii_i_ukraine_1315251

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*