Важливо

Мільйонери та бізнесмени Устинівської райдержадміністрації

Устинівський район Кіровоградської області – територія не надто примітна особливими подіями чи явищами, однак знана значними сільськогосподарськими угіддями. Чисельність населення  у 14 тисяч осіб, на території понад 94 тис. га, говорить сама за себе: головне багатство тут – земля.  Центр медіарозслідувань “Прозоро” вирішив проаналізувати офіційно задекларовані статки керівництва району та пошукати в них невідповідності реальному стану речей.

Фермерські угіддя голови РДА

За інформацією, отриманої з декларації голови Устинівської РДА Анісімової-Шило Ольги Іванівни, за 2015 рік чиновник, яка попередньо займала посаду заступника голови Олександрійської РДА,  отримала 134,35 тис. грн загального доходу. З них 77,64 тис. грн складала зарплатня, а 49,29 тис. грн – дохід від відчуження власного майна. Ще 7,4 тис. грн було отримано від передачу майна в оренду. До останньої суми ми ще повернемось.

Чоловік чиновниці – Анатолій Шило за минулий рік приніс до сімейного бюджету 50,67 тис. грн, з яких 44,75 тис. грн була заробітна плата, а ще 5,91 тис. грн – «інші види доходів».

Серед наявного майна Ольга Анісімова-Шило задекларувала дві земельні ділянки – на 5,3 та 3,5 га, житловий будинок площею 49,3 м2 та 1/3 від квартири площею 54,5 квадратних метри. Є у чиновниці і два авто – DAEWOO Sens 2006-го року випуску та Hyundai Accent 2008-го.

У чоловіка майна значно менше – третина від квартири на 54,5 квадрати та гараж на 30,7 м2.

Як ми писали вище – минулоріч 7,4 тис. грн Анісімова-Шило заробила на передачі в оренду власного майна. Згідно інформдовідки з держреєстру речових прав на нерухоме майно у 2014 році, строком на 5 років, Ольга  Анісімова-Шило віддала в оренду ТОВ «Комінтерн-Агро», що має прописку в Белізі, свої 5,3 га землі. Шляхом нескладних підрахунків дізнаємось, що чиновниця досить дешево оцінила орендну вартість своїх угідь – трохи більше 700 грн. за гектар, враховуючи, що в середньому фермери Кіровоградщини сплачуть власникам паїв від 1,5 до 2 тис. грн. за ту саму площу.

Чистий перший заступник

Декларація першого заступника голови Устинівської РДА Яворського Михайла Анатолійовича виявилась досить коротко.

За 2015 рік посадовець заробив 68,27 тис. грн, більша частина яких – 64,33 тис. грн це зарплатня, а залишок матеріальна допомога. Що ж до дружини – Надії Яворської, то минулого року до сімейного бюджету супутниця чиновника, судячи з усього не працювала. В декларації на місці заробітку стоять прочерки.

Є у посадовця й трохи майна – дві земельні ділянки площею 1,5 тис. м2 та на 0,1 м2 – принаймні так записано в декларації, а також квартира на 28,6 квадратів. Крім того у власності Михайла Яворського є й автомобіль  – ВАЗ-21063 1984 року випуску.

Молодий заступник та його дружина-мільйонер

Чи не наймолодшим замом Кіровоградщині наразі є 25-річний Віктор Павлович Дворовенко, який перейшов на посаду в Устинівську РДА, залишивши досить перспективне місце начальника Устинівського районного управління юстиції у Кіровоградській області.

Судячи з усього під час роботи на керівній посаді в органах юстиції Віктор Дворовенко не навчився правильно заповнювати декларацію про майно,  доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. Мало того, що чиновник забув записати серед членів сім’ї двох власних доньок, так ще й при вказанні загальної суми доходу за 2015 рік у розмірі 32,89 тис. грн пояснив лише походження 2,07 тис. грн – матеріальна допомога. Щодо іншої частини вказаної суми, то можемо лише здогадуватись, що це була зарплатня  на посаді начальника райвідділу юстиції.  Задекларував чиновник і наявне майно – квартиру на 44,5 м2.

Найцікавішим, однак у даній декларації є дохід дружини посадовця – Дворовенко Юлії Миколаївни, яка до заміжжя мала прізвище Погорєлова. Так за 2015 рік пані Дворовенко, яка у червні 2015-го року зареєструвалась як ФОП з основним видом діяльності «Роздрібна торгівля з лотків і на ринках іншими товарами» умудрилась заробити 1,47 млн. грн. Уся сума, згідно декларації Віктора Дворовенка є доходом від підприємницької діяльності.

До слова, батько Юлії Дворовенко – Микола Погорєлов у період з грудня 2012 по липень 2013 року також був зареєстрований як ФОП з ідентичним доньчиному видом діяльності.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до Мільйонери та бізнесмени Устинівської райдержадміністрації

  1. Читаємо та плачемо! які бідні люди, хто може допоможіть! може теплі речі чи консервацію!

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*