Важливо

На “однушку” у Кропивницькому можна назбирати за 3,6 роки – експерти

У національній валюті квартири дорожчають, проте через девальвацію гривні продавцям доводиться знижувати ціни в доларах.

В Україні, як відзначають ріелтори, дешевшають квартири на вторинному ринку житла. Як каже експерт в сфері нерухомості Максим Бабуряк, українці через складну економічну ситуацію бояться інвестувати гроші в покупку нерухомості, в результаті чого власники змушені переглядати ціни. Тільки в столиці за рік в доларах квадратний метр подешевшав на 10%.

Зокрема про ситуацію у Кропивницькому аналітики розповіли сайту “Сегодня.ua”, щоб накопичити на квартиру у місті, треба як мінімум зібрати 43,5 середніх зарплат (це якщо ви отримуєте зарплату 4000-5000 на місяць). Тобто, за 3,6 роки, відкладаючи свою зарплату, можна назбирати на однокімнатну квартиру в обласному центрі.

Зокрема, середня зарплата в Києві – 8550 гривень, повідомляє Державна служба статистики. За рік можна назбирати 30 тисяч гривень. Щоб купити саму скромну “однушку”, відкладати доведеться 19 років. При цьому варто врахувати, що за цей час в результаті девальвації гроші можуть знецінитися. Якщо кошти покласти на депозитний рахунок в банку (середня по Україні ставка – 25% річних) необхідну суму можна накопичити за 7 років. З огляду на співвідношення вартості квартири і середньої зарплати, найлегше назбирати на житло в Кропивницькому (Кіровограді). Місцевим жителям для покупки квартири знадобиться в середньому 43,5 зарплат, а в Києві – 120 зарплат. Щоб гроші не знецінилися, їх можна збирати на валютному рахунку – в доларах.

07.11_realty_map_rus

Як змінилися ціни за рік. Фото: OLX


Comments:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*